Şikayet Yönetimi

Şirketiniz hakkında müşterilerinizin aklından geçen en küçük düşünce dahi şirketiniz için çok önemlidir. Şikayet yönetiminde müşteri ile olan etkileşim , doğru ve en hızlı şekilde verilecek olan bilgi , müşterinizin geri kazanılmasını sağlayacak dahası referans olarak sizlere yeni müşteriler kazandırmasını sağlayabilir. Sorununa çözüm arayan bir müşteriye gerekli cevapları ve hizmeti vermezseniz bir başka firmaya özellikle rakip firmalara o müşteriyi hediye etmiş olursunuz. Müşterilerinizin şikayetlerinin haklı haksız olarak ayırmak yerine tüm şikayetleri tüm detayları ile ele almalısınız. Haksız bir şikayetin için de dahi ürün ve servisleriniz ile ilgili çok değerli detaylar bulunmaktadır. Özellikle haklı olan bir müşteri şikayeti en kısa sürede en doğru şekilde değerlendirilmeli ve sorun çözüme ulaştırılmalıdır ki yeni şikayetlerin önüne en kısa sürede geçmiş olmalısınız. Geç kalınmış bir müşteri şikayeti şirketinizin mevcut müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin kaybına yol açacaktır. Markanızın imajını ağır zararlar verecektir.

Şikayetleri bir fırsat olarak görüp sizin tespit edemediğiniz hataları size gösteren müşterinize en doğru ve en hızlı şekilde hizmet vermek durumundasınız. Şikayete konu olan ürün ya da hizmetin detaylı kontrol ve düzeltmeleri yapıldıktan sonra müşterinin sorunu çözüme kavuşturulmalıdır ve müşteriye kesinlikle geri bildirim yapılarak önemsendiğinin hissettirilmesi gerekir. Böylece sadakat yaratma konusunda da gerekli süreçleri şikayet yönetiminin parçası haline getirmiş olursunuz.

Plus Şikayet Yönetimi için bizimle irtibata geçin. Yüksek hizmet kalitesi ile ‘’ Şikayet Yönetiminizi ‘’ profesyonellere bırakın. İletişim için bilgi@plustelekom.com ya da www.plustelekom.com/iletisim adresinden bize ulaşabilirsiniz.